• WHATSAPP Hattı: 0552 695 09 08
  • Kazanmanın Doğru Adresi Şans Yetmez'e Hoşgeldiniz...

BİLEN ADAM
07.09.2020 - Bursa (7.9.2020 13:26:23)
BURSA

PRENS GÖKSU: Yarış yaşamının ilk koşusunu kum pistte koşan bu isim start çıkışını biraz ağır alınca grubun gerisinde kalmıştı. Buna rağmen düzlükte etkili ataklar yapan bu isim mesafe kapatmış ve fotoyu sermayeli geçmişti. Her ne kadar yarışı altıncı olarak tamamlamış olsa da performansı tatminkârdı diyebilirim. Bu gün için ilk kez çim pistte koşacak olan bu isim kan hattı olarak uyum sağlayacak izlenimi vermekte. Yarışa iyi başlayıp düzlüğe çok geç kalmadan gelebilirse yapacağı ataklar ile sonuç bulabilir. 

DARKHOLM: Bursa pistinde koştuğu beş yarışında da ilk iki içerisinde yer alan bu isim son performansında formda olduğunu göstermişti. Son yarışını bu günkü jokeyi idaresinde kazanma başarısı gösteren bu safkan kuvvetli rakibi önünde yarışı tamamlamıştı. Bu gün için bezer taktik ile bir kez daha birinciliğe yakın olacaktır. Ön grubun arkasında düzlüğe sermayeli gelerek yapacağı bindirmeler ile sonuç arayacaktır. 

BEATRİS: Bu günkü jokeyi idaresinde katılığı son yarışını İzmir pistinde kolay ve sermayeli kazanan bu isim ilk kez koşacağı Bursa pistinden olumsuz etkilenmez ise başarılı olacaktır. Son yarışında öne çıkan bu isim bu gün için grupta seri rakipleri olduğundan ön grubun arkasında bekleme yaparak sonuç arayabilir. Öndeki yüksek tempoya ayak uydurmadan düzlüğe sermayeli gelebilirse yapacağı ataklar ile yarışı çalabilir. 

CAPE TOWN: Bu tip mesafeli çim yarışlarında zaman zaman etkili olan bu isim son Adana yarışında düzlüğe gerilerde çıkmasına rağmen yaptığı ataklar ile mesafe kapatmış ve fotoyu sermayeli geçmişti. Her ne kadar dördüncü olmuş olsa da düzlükteki görüntüsü tatminkârdı diyebilirim. Bu gün için rakiplerine oranla kilo avantajı bulunan bu isim daha öncede Bursa pistinde start almış olmasından dolayı uyum sorunu yaşamayacaktır. Düzlüğe çok gerilerde kalmadan çıkması durumunda etkili bindirmeler ile sonuç bulabilir. 

Birinci altılı içerisinde ön planda gördüğüm isimlerden bir adım ön plana çıkartacağım isimler DARKHOLM ve CAPE TOWN olacak. 

Bu isimlerden DARKHOLM yanına formda rakibi HOSLİ yazılabilir. Farklı isimlerden tercihte bulanacak yarış severler olur ise SUVLA POINT ve RUN FOR THE SUN ikilisi yazılarak bu koşu sağlama alınabilir. 

CAPE TOWN için rakip düşünen yarış severler olur ise 7,9,4,,,1,6 öncelikli olmakla birlikte 3,5,2,13 sıralaması sürprize düşünülebilir. En çekindiğim isimler TURKNUR, KIZGIN ADAM ve RENTELE olacak. Rakip yazacaklar bu üç ismi ihmal etmez ise iyi olur.

1.ALTILI ŞABLONUM

 

6,8,4,3,2,7

4,1,7,8,2,6

2

4,6,5,10,2,3

10

3,1,6,7,5,2
 


JUST UNIQUE: 66 gün önce koştuğu ilk yarışında dördüncü olan bu isim start çıkışından sonra grubun gerisinde kalmasına rağmen düzlükte yaptığı ataklar ile mesafe kapatmıştı. Fotoyu geçerken sermayeli görülen bu isim uzayan mesafelerde daha iyi performans sergileyecek izlenimi vermişti. Bu gün için uzayan mesafede sonlarda yarışa ağırlığını koyabilir.

 

 

 

(YARİSSA – MARENGO): Kapanışta start alan isimlerden ekürilerin bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar grupta favori isim KUTUP olsa da bir türlü eski performansını yansıtamaması hayal kırıklığı yaratmakta. Gruptaki diğer isimlerinde kalite olarak ekürilerden daha iyi olduğunu düşünmüyorum. Endişem eküri isimlerin yakın ara koşacak olması ve mesafenin biraz kısa gelebileceği diyebilirim. Eğer düzlüğe çok gerilerde kalmadan çıkabilirler ise yapacakları bindirmeler ile sonuç bulabilirler.

 

 

 

 

İkinci altılı içerisinde ön planda gördüğüm isimler;

 

BEATRİS  CAPE TOWN JUST UNIQUE – (YARİSSA & MARENGO) olacak.Bu isimlerden BEATRİS ilk kez Bursa da koşacak olmasından dolayı ve öne gitmekte ısrar eder ise benzer stildeki rakiplerinden olumsuz etkilenebilir diye çekindiğimi belirtmek isterim.

 

 

Bu isimlerden ilk altılı içerisinde banko önerdiğim CAPE TOWN’U ikinci altılı içerisinde banko önerip her ikisinde de riske girmek istemiyorum.

 

 

JUST UNIQUE aslında ön plana çıkmakta ancak onunda işlerinin biraz eksik olduğunu düşünüyorum.

 

 

Üç isim için olan düşüncelerimden dolayı tercihimi son ayaktan yana yapmak istiyorum. Son ayakta eküri isimleri risk alıp tek yazıyorum. Son ayağa rakip yazmak isteyen yarış severler 12,3,5,2,6,7 sıralamasını dikkate alabilir.

 2.ALTILI ŞABLONUM


4,6,5,10,2,3

10,7,9,4

3,1,6,7,5,2

6,4,10,3,11,8,2

3,5,1

1


© 2012 sansyetmez.com | Tüm Hakkı Saklıdır. Anasayfa | Tahminler | Üyelik Koşulları | İletişim